Osobnost střechařského oboru

Ocenění Osobnost střechařského oboru, které pořadatel veletrhu Střechy Praha uděluje od roku 2014 (nyní tedy po páté), získala Ing. Alena Georgiadisová. Ocenění se předávalo na slavnostním galavečeru.

osobnoststrecharskehooboru-predavani-oceneni.

Paní Alena zasvětila svůj profesní život popularizaci střechařského řemesla. Je šéfredaktorkou odborného časopisu Střechy-Fasády-Izolace, který vychází v ČR a SR již od roku 1994. Připravuje poutavé reportáže o pokrývačském, tesařském i klempířském řemesle, jezdí po celé republice a z pohledu stavebního odborníka vyhledává zajímavá díla a hovoří s jejich zhotoviteli na místě, pořizuje fotodokumentaci a připravuje zajímavé články do časopisu. Paní Alena byla a je členkou odborných porot různých soutěží v oboru a stála i u zrodu Memoriálu Jiřího Krmáška o nejlepší klempířské dílo a Memoriálu Antonína Fajkoše o nejlepší studentskou práci na téma střechy. Vítězové Memoriálu jsou každoročně vyhlašováni a oceňováni právě v průběhu veletrhu Střechy Praha. Paní Alena je jednou z těch osobností, která střechám a děním kolem nich věnuje velkou část svého profesního života, ale i života soukromého.  

strechy20-osobnost.jpg

Zdroj: Střechy Praha s.r.o.


Dodatek redakce Izolace:

Rádi bychom se v redakci přidali s blahopřáním paní inženýrce Aleně Georgiadisové. Toto ocenění nás velmi potěšilo, protože náleží ženě, pro kterou je práce koníčkem a která je kromě obrovských zkušeností odborníka a krásného písemného projevu také velmi milým člověkem. 
Článek má souvislost s akcí STŘECHY PRAHA 2018 (08.02.2018).

Fotogalerie k článku

Anotace

Česky

Ocenění Osobnost střechařského oboru - Ing. Alena Georgiadisová