Střecha jako zdroj energie hlavním tématem veletrhu Střechy Praha

/autor: /

Již 24. ročník odborného veletrhu Střechy Praha se bude konat v termínu 9.–11. 2. 2023 na výstavišti v Praze Letňanech, v souběhu s veletrhy Solar Praha, Řemeslo Praha a Festivalem dřeva a nářadí.

Veletrh je nejvýznamnější přehlídkou výrobků, materiálů a technologií z oblasti staveb a renovací střech ve střední Evropě a spolu se souběžnými akcemi představuje jedinečnou akci v oboru střech a úsporného bydlení. Dlouhodobě vykazuje vynikající návštěvnost odborné i laické veřejnosti a účastní se jej nejvýznamnější výrobci a dodavatelé z oboru.

TÉMATA VELETRHU

Jedním z hlavních témat veletrhu je pojetí střechy jako zdroje energie. Většina výrobců a dodavatelů střešních systémů zareagovala velice pružně na novou situaci a zvýšenou poptávku po fotovoltaice a nabízí inovativní řešení v podobě energeticky stále více účinnějších solárních systémů, včetně panelů plně integrovaných do krytiny, solárních střešních tašek a další řešení se zachováním estetického a architektonického konceptu budovy. Další produktové novinky a technologie představí renomovaní výrobci a dodavatelé z oblasti udržitelného stavění a řešení energetické soběstačnosti. Z řad vystavovatelů se jich již nemálo hlásí k principům odpovědného podnikání, které mají mimo jiné za cíl zvyšovat podíl ekologických stavebních materiálů.

PORADENSTVÍ A BOHATÝ PROGRAM

V přípravě je rozsáhlý doprovodný program se škálou přednášek, praktických ukázek a bezplatného poradenství, které bude nově posíleno o další odborníky na úspory energií, alternativní zdroje energie a dotační programy. Novinkou bude Fotovoltaické fórum, které se krom inovací v oboru bude věnovat i novinkám v legislativě, například chystané novele energetického zákona, která snižuje administrativní zátěž zájemcům o malé solární elektrárny. Soběstačnost díky střechám bude hlavním tématem celodenní konference Izolace, kterou pořádá společnost A.W.A.L. tradičně první veletržní den.

BUĎTE U TOHO

Soubor veletrhů Střechy-Solar-Řemeslo Praha 2023 nabízí pro firmy ideální příležitost získat nové zákazníky, představit produktovou nabídku širokému publiku se zájmem o střechy, stavbu a úsporné bydlení, setkat se s odborníky tváří v tvář a diskutovat trendy v oboru.

Více podrobností na www.strechy-praha.cz