Tipy na zajímavosti a produktové novinky veletrhu STŘECHY PRAHA 2022

/autor: /,

Již 23. ročník veletrhu Střechy Praha, který proběhne 3. – 5. 3. 2022 na výstavišti v Praze Letňanech, představí množství novinek i spoustu další inspirace od renomovaných výrobců a dodavatelů. Souběžně se budou konat také veletrhy Solar Praha, Řemeslo Praha a Festival dřeva a nářadí.

Společnost EVROmat nachystala novou plechovou krytinu EVROmodul, která vyniká nízkou hmotností, snadnou pokládkou a životností až 60 let. Modulové řešení zajišťuje krytině kompaktní rozměry, efektivní přepravu, nenáročnou manipulaci, snadnější organizaci na staveništi a minimalizaci odpadu.

V současné turbulentní situaci okolo cen energií je zajímavou novinkou vstup francouzské firmy GSE Integration na český trh – na veletrhu se bude prezentovat poprvé. Firma se zaměřuje na výrobu všeho potřebného pro montáž solárních a fotovoltaických systémů do střech a na střechy, a to do všech typů krytin.

Společnost Keramet zase rozšířila své služby o ohýbací linku Variobend 6.2, která slouží k přesné výrobě atypických lišt, podhledů, fasádních prvků a trapézových plechů všech tvarů. Další novinkou tohoto výrobce je rozšíření sortimentu profilovaných falcovaných materiálů o klik systém. Nadčasovou krytinu KERAKlik a KERAKlik SD nachystají na míru každé střeše, takže je okamžitě připravena na montáž.

Společnost Lindab představila svou novinku už loni, ale na veletrhu se objeví poprvé. Jedná se o falcovanou krytinu ALU 560 Mat ze špičkového norského hliníkového plechu s povrchovou úpravou Hydrocoat Polyuretan Mat. Optimální šíře 565 mm výrazně snižuje pracnost při montáži a eliminuje vlnění hotové krytiny. Horkou novinkou 2022 pak jsou sametově matné okapy Lindab Rainline Mat v barvách hnědá, břidlicově šedá a černá.

To společnost Mafell pro veletrh připravila něco zcela odlišného, a to inspirativní praktické ukázky na každý veletržní den. Pomáhat jí v tom budou firmy Sema, Prebena a Metabo. Těšit se tak můžete na ukázku výroby částí dřevěných konstrukcí s použitím softwaru Sema a elektronářadí Mafell, dále na projekt a realizaci části štítové stěny, ukázky perfektních výsledků při použití elektronářadí Mafell v dřevostavbách a srubech, a také na zajímavou ukázku technologie Cordless Alliance System – jeden akumulátor pro vše.

Společnost Roto, výrobce energeticky úsporných oken RotoQ, zájemcům představí jak na výměnu starého okna za nové bez nutných stavebních úprav ostění. Díky jejímu speciálnímu lemování V20 je výměna vhodná i pro okna od jiných výrobců. Výměna obnáší minimální nebo dokonce žádné stavební úpravy v interiéru.

Společnost Satjam představí novou krytinu SATJAM York Modul s mohutným prolisem, která je odpovědí na poptávku po plochých střešních krytinách, které ovšem nebudou fádní. Jejím základem je kvalitní ocelové jádro s prémiovou povrchovou úpravou, díky čemuž je na krytinu poskytována SATJAM záruka plus 40 let.

Společnost Sema představí nově vydanou verzi softwarového programu SEMA V22-1 i 3D skenování a jeho využití při rekonstrukci staveb, tesařských i atypických konstrukcí. Na stánku návštěvníci uvidí i 3D skenování pomocí jednoho z nejmodernějších přístrojů Trimble X7, včetně propojení do softwaru SEMA, a využití naskenovaných dat pro detailní zakreslení nové konstrukce. Od zaměření stavby až po výstupy na CNC stroje – vše rychle, přesně a jednoduše a v jednom softwaru.

Společnost Střechy 92, v zastoupení německé firmy Kemper system, nabídne KEMPEROL RepairFix LF – opravný nátěr připravený ihned k použití. Vhodný je pro všechny stavební práce a určený na širokou škálu střešních krytin. Dalším výrobkem je Kempertec MA-SF – lepidlo na kov bez rozpouštědel a zápachu.

V zastoupení americké společnosti Bird X nabídne firma BIRD PROOF GEL ochranu budov a střech proti dosedání ptactva. Její technologie má velmi jednoduchou a rychlou aplikaci.

Nejlepší nakonec…. Společnost Střechy Comax chystá pro návštěvníky možnost získat ve veletržním slosování kvalitní hliníkovou krytinu na rodinný dům ZCELA ZDARMA!!! Výherce si bude moci vybrat ze šesti tipů krytiny COMAX, včetně novinky KLIK 31 s pokročilou technologií zámku, a až ze 23 barevných odstínů, se zárukou až 75 let.

Více na www.strechy-praha.cz