Na konferenci IZOLACE již po čtrnácté

/autor: /

Také v příštím roce se můžete těšit na Konferenci IZOLACE, kterou pořádá společnost A.W.A.L. s.r.o. Proběhne dne 6. února v areálu PVA EXPO Praha v Letňanech. Pro 14. ročník – IZOLACE 2013 je připraveno jedno ucelené téma, kterým tentokrát budou Poruchy plochých střech.


Příspěvky budou prezentovány významnými výrobci, ale i nezávislými specialisty na tuto problematiku. Kromě zástupců některých významných výrobců a soudních znalců je možné se těšit i na vystoupení předních pedagogů z českých i slovenských vysokých škol se stavebním zaměřením jako prof. Oláh, doc. Kutnar, doc. Kulhánek, dr. Plachý a ing. Petříček. Velmi zajímavou přednášku přednese i pan ing. Šuliak (TU Bratislava). Bude se týkat snášenlivosti fóliových hydroizolačních materiálů s asfalty, pěnovými polystyrény a dalšími navzájem agresivními stavebními materiály.


Zajímavou oblastí bude i rozbor výhod a nevýhod různých typů stěrkových vodotěsných izolací, protože to je problematika, která je nejasná a neustále vznikají nové a nové materiálové varianty stěrkových a jiných bezešvých izolací. Další oblastí, které se bude konference věnovat je pozornost na oblast mechanického kotvení a to jak z hlediska vlastních kotvících prvků, tak i technických vlastností a problémů hydroizolačních materiálů, které jsou spojené s touto problematikou.


Za současné ekonomické situace, kdy je všude kolem nás tlak na cenu za každou cenu, je nutné ukazovat nebezpečí této tendence. Stále více realizačních firem totiž šetří. A to jak na použitých materiálech, tak na kvalitním zpracování. Vše pak má negativní dopad na výsledek, protože právě šetření způsobuje největší náklady na opravy a rekonstrukce. Důsledkem tohoto trendu je výrazný nárůst reklamací na nefunkční nebo vadné střešní pláště a izolační systémy vůbec. Až 70 % všech reklamací je orientovaných do oblasti ochrany stavebních objektů před vodou nebo vlhkostí. Samozřejmě s tím jsou svázány i náklady na opravu a rekonstrukce.


Stejně jako v minulém ročníku budou v rámci konference IZOLACE 2013 vyhlášeny výsledky memoriálu Antonína Fajkoše. Redakce časopisu Střechy, Fasády, Izolace vyhlásí výsledky a předá ocenění vítězům z řad mladých studentů.


Organizátoři si vás tímto dovolují pozvat na konferenci IZOLACE 2013. Připomínám, že již od 1. prosince je možné se registrovat za zvýhodněnou cenu. Využijte tuto příležitost, která platí pouze do konce roku. Podrobnosti, aktuální informace a přihlášení bude k dispozici stejně jako předešlé roky na portálu www.izolace.cz.


Těšíme se na Vaši účast, na vzájemně obohacující setkání s diskusemi s Vámi.


Podrobnosti o připravované konferenci a registrace účastníků online.