Přípravy 19. ročníku veletrhu STŘECHY PRAHA

/autor: /
Největší přehlídku firem z oblasti staveb a renovací střech nabídne již 19. veletrh STŘECHY PRAHA, který se uskuteční 9. – 11. 2. 2017 v PVA EXPO PRAHA Letňany. Společně proběhnou veletrhy ŘEMESLO PRAHA, SOLAR PRAHA a nový projekt PURPO PRAHA


ÚČAST LÍDRŮ TRHU OPĚT POTVRZENA

Největší výrobci a dodavatelé střešních materiálů, oken, nosných konstrukcí, izolací, fasádních systémů, solárních systémů, nářadí i strojů opětovně potvrdili svou účast na nejvýznamnějším oborovém veletrhu ve střední Evropě. Jejich nabídku doplní další vystavovatelé z oblasti úsporného bydlení a světa dřevostaveb v rámci souběžných veletrhů For Pasiv a Cesty dřeva. 


DOPROVODNÝ PROGRAM A ZVÝRAZNĚNÉ TÉMA

Jedním z hlavních témat bude význam střechy při tvorbě energetického konceptu budovy. Tlak na snižování energetické náročnosti budov neustále roste a právě střecha a fasáda je konstrukcí, na níž je z celého domu kladeno nejvíce nároků. Celým veletrhem se proto bude toto stále aktuální téma prolínat formou přednášek, seminářů i praktických ukázek. Proběhne další ročník konference Izolace zaměřené tentokrát na ploché střechy a řada dalších seminářů, workshopů a diskusních fór. Velký prostor bude věnován střešní fotovoltaice a energetické soběstačnosti. Souběžně probíhající veletrh Cesty dřeva bude tentokrát zaměřen na sruby a roubenky, poprvé bude prostor věnován i nebytovým dřevostavbám. 
o1.jpg
Ilustrační foto (zdroj: Střechy Praha)


ZHODNOCENÍ ROKU ŘEMESEL 2016

V rámci 5. ročníku veletrhu ŘEMESLO PRAHA proběhne vyhodnocení historicky největšího projektu na podporu řemeslného podnikání v ČR – ROK ŘEMESEL 2016, který vyhlásila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Na veletrhu naleznou návštěvníci kromě široké nabídky nářadí a vybavení pro profesionály i kutily také společnou expozici řemeslných cechů, ukázky řemesel a užitečné přednášky na aktuální témata pro podnikatele a OSVČ.

NOVÝ PROJEKT PURPO PRAHA
Chystanou novinkou je projekt PURPO PRAHA z oblasti profesionálního čištění, údržby nemovitostí, renovace střech, fasád a dalších povrchů. Návštěvník získá odpovědi na základní otázky, jak správně ošetřit povrchy, jak čistit a udržovat střechy a fasády, jaké jsou povinnosti správců budov, jaké jsou následky absence údržby, zda lze nalézt v průběhu projektování a stavby způsob, jak zjednodušit budoucí potřebnou údržbu, jak při renovacích nepoškodit ošetřované materiály ani naše životní prostředí. Budou představeny moderní technologie čištění a renovace povrchů a zazní zkušenosti firem, které tyto činnosti provádějí. Projekt je zaměřen na vlastníky a správce nemovitostí, odbornou stavební veřejnost a dodavatele materiálů, výrobků a technologií pro firmy zajišťující komplexní správu budov a majetků. 


NOVÉ ZÁŠTITY, ODBORNÁ SPOLUPRÁCE

K uděleným záštitám letos soubor veletrhů získal nově záštitu od Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Opakovaně poskytlo záštitu Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, ČVUT v Praze – Fakulta stavební, Centrum stavebního inženýrství, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Na přípravách veletrhu úzce spolupracuje řada dalších institutů a odborných partnerů

Podrobnější informace včetně přihláškových materiálů jsou k dispozici na našich webových stránkách.