Protan – odolné a spolehlivé střechy na celá léta

/autor: /,

Střecha je neoddělitelným prvkem budovy a chrání ji před povětrnostními podmínkami. V případě rozsáhlých zařízení, jako jsou výrobní haly, obchody nebo sklady, tvoří plocha střechy často stovky metrů čtverečních, které vyžadující odpovídající ochranu. Vysoce kvalitní hydroizolační fólie Protan poskytují 40 let účinné ochrany jak nových střech, tak i v případech renovací stávajících konstrukcí.

Ustálený výrok, že ryba páchne od hlavy, lze vztáhnout i pro oblast střech. Proto jsou jeho pravidelné kontroly a opravy tak důležité. V průmyslových zařízeních chrání střešní krytina zdroje, které jsou pro každého investora nesmírně cenné, například stroje nebo skladované zboží. To je kapitál, který je třeba chránit. Střecha by proto měla poskytovat účinnou izolaci, zajišťovat požární bezpečnost, možnost odtoku dešťové vody a měla by být přizpůsobena zvýšenému zatížení sněhem. S postupem času a vystavením povětrnostním vlivům však může vyžadovat renovaci. Jaká řešení zvolit?

Trvanlivost za všech podmínek
Současné povětrnostní podmínky představují náročnou zkoušku pro jakýkoliv střešní materiál. Intenzivní sluneční záření, přívalové deště, silný vítr i značná teplotní variabilita vyžadují použití spolehlivých řešení. Pokud tedy stav střechy naznačuje, že je nutné ji rekonstruovat, je nejlepší použít osvědčené materiály. Mezi ně patří výrobky norské značky Protan – lídra ve výrobě střešních fólií na evropském trhu, jehož výrobky se vyznačují prověřenou kvalitou.
Fólie Protan EX je určena k renovaci asfaltových střešních krytin, které odolávají teplotním výkyvům nad 100 ° C. Jedná se o způsob, jak instalovat novou střechu přímo na starou, stávající konstrukci. Životnost fólie byla potvrzena ve velmi drsném skandinávském podnebí – funguje za všech povětrnostních podmínek. Našim zákazníkům poskytujeme plnou podporu a poradenství při výběru optimálního řešení pro danou investici.

Střecha na míru
Různé typy střešních konstrukcí vyžadují řešení šité „na míru“. Rozsáhlá řada fólií Protan zahrnuje produkty, které se dokonale hodí jak pro ploché střechy, tak pro ty se složitými tvary – nové i renovované. Tváří v tvář změně klimatu je zajímavým řešením pro průmyslová zařízení systém Protan CoolRoof, který využívá speciální bílou fólii s vysokým indexem sluneční odrazivosti (SRI). Povrch střechy vybavený takovou fólií shromažďuje mnohem méně tepla ve srovnání s povrchy v tmavých barvách, což snižuje potřebu chlazení budovy. To se pozitivně promítá do úspor nákladů na klimatizaci.
Zelené střechy si získávají na popularitě na průmyslových, kancelářských a bytových budovách. Zvyšují hodnotu nemovitosti, mohou být místem pro odpočinek zaměstnanců (jako forma terasy nebo zahrady), shromažďování dešťové vody, snižování teploty okolí a filtrování znečišťujících látek ze vzduchu (snižování smogu). Jsou také bariérou proti hluku, zvyšují akustický komfort uvnitř budovy i v jejím okolí. Rostliny absorbují sluneční světlo, díky čemuž se objekt zahřívá v menší míře, a proto jsou náklady na klimatizaci nižší. Fólie Protan pro zelené a střechy kryté zásypem splňují nejvyšší standardy a lze je použít na nové i renovované budovy.

Moderní střešní konstrukce akcentují ekologická řešení. Ta, která nabízí Protan, potvrzuje 40letá životnost, ale také neustálá péče o životní prostředí. Střešní materiály Protan nabízejí nejnižší možné emise CO2, minimální odpad na staveništi, žádný únik chemikálií a díky snížené hmotnosti i nejnižší zátěž pro životní prostředí během přepravy. Odolná a spolehlivá střecha vyrobená z kvalitního materiálu je po mnoho let účinnou ochranou velkých budov a také možností, jak snížit provozní náklady objektu.

IZOLPROTAN s.r.o.
Ing. Mgr. Martin Jandík
ekonomický úsek
Čestice 159
Kostelec nad Orlicí 517 41
mob.: +420 605 500 950
tel.: +420 494 661 559
fax.: + 420 494 320 152
e-mail: martin.jandik@izolprotan.cz
www.izolprotan.cz

…chráníme hodnoty…